icon product xencenter Citrix XenServer 5.6 już dostępny

XenCenter Citrix XenServer 5.6 już dostępnyZ przyjemnością informujemy, że od dzisiaj mają Państwo możliwość pobrania nowej wersji hypervisora Citrix XenServer.

Citrix XenServer to jedno z najlepszych rozwiązań umożliwiających wirtualizację serwerów, odznaczające się wydajnością i niezawodnością. Sprawdzony w skali dużych przedsiębiorstw i jednocześnie – darmowy.

Citrix XenServer w wersji 5.6 zawiera następujące nowe funkcje:

  • Role użytkowników i poziomy dostępu. Administratorzy mogą mieć dostęp do odpowiedniego poziomu zarządzania serwerami w zależności od przyznanej roli.
  • Audyt i logowanie administratorów. Działania administratorów mogą być logowane a odpowiednie raporty mogą być wygenerowane w XenCenter.
  • Dynamiczna Kontrola Pamięci (Dynamic Memory Control). Ta funkcjonalność pozwala zwiększyć ilość wirtualnych maszyn na serwerze fizycznym poprzez dynamiczne zarządzanie dostępną pamięcią operacyjną.
  • Zaawansowane Snapshoty maszyn wirtualnych. Obecnie istnieje możliwość wykonania pełnego snapshotu maszyny, obejmującej zarówno dysk jak i pamięć. Następnie istnieje możliwość łatwego i szybkiego powrotu do zapamiętanego stanu.
  • Automatyczne Rozkładanie Obciążenia i Zarządzanie Poborem Prądu. Rozkładanie obciążenia (WLB) może zarządzać maszynami bez interwencji administratora. Zarządzanie Poboram Prądu wykorzystuje funkcje wake-on-lan wiodących dostawców sprzętu.
  • StorageLink Site Recovery. Zaawansowana integracja z macierzą pozwala na odzyskanie całego środowiska w zapasowym centrum danych.
  • Integracja z Citrix License Server. Funkcjonalność “Essentials for XenServer” jest łatwo dostępna dzięki integracji z Citrix Licensing Server.

Ponadto Citrix wprowadza Essentials for XenServer w wersji Advanced, która umożliwia korzystanie z najpotrzebniejszych zaawansowanych funkcji za najmniejszą cenę.

Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na naszych stronach www:

Share →